Kontakt

Kontaktuppgifter Region 10

Värdkommun 2021 –Arjeplog

Koordinator – Fridha Eriksson Nyström

Tel. 072-525 21 70
Epost: fridha.eriksson.nystrom@lycksele.se


Kommunchef – Peter Andersson
Tel. 0961-140 00
Epost: peter.andersson@arjeplog.se

Kommunstyrelsens ordförande – Isak Utsi
Tel. 0961-140 00
Epost: isak.utsi@arjeplog.se

Ekonomichef – Nina Lestander
Tel. 0961-140 00
Epost: nina.lestander@arjeplog.se

Näringsliv – Lotta Lestander
Tel. 0961-140 00
Epost: lotta.lestander@argentis.se

Skolchef – Fredrik Westerlund
Tel. 0961-140 00
Epost: fredrik.westerlund@arjeplog.se

Socialchef – Robert Cortinovis
Tel. 0961-140 00
Epost: robert.cortinovis@arjeplog.se

HR-chef – Anna Kaltenegger
Tel. 0961-140 00
Epost: anna.kaltenegger@arjeplog.se

Kommunikatör – Martin Stråmo
Tel. 0961-140 00
Epost: martin.stramo@arjeplog.se

Värdkommun 2022 är Arvidsjaur

_________________________________________________

region8_vilhelmina region8_storuman region8_sorsele region8_mala region8_norsjo region8_lycksele region8_asele region8_dorotea region8_arjeplog


– Choose your language –

MOVE UP NORTH

Besök sidan moveupnorth